ADAY ÖĞRENCİ

Neden İTÜ Kuzey Kıbrıs?

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye’de ve dünyada meslekleri ile kariyerlerinin zirvesine ulaşmış mezunları, seçkin akademik kadrosu, yurt dışında eşdeğerliğe sahip bölümleri ile bilimsel ve teknolojik anlamda 250 yıldır öncü bir eğitim kurumu olmayı sürdürmektedir. İTÜ, Türkiye’ye ve dünyaya kazandırdığı yenilikler, öğrencilerine bilimsel araştırmalar ve yurt dışı eğitimi konusunda sunduğu geniş olanaklar ve üniversite-sektör işbirliği ile öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim sunmaktadır.

İTÜ-KKTC’nin Gazimağusa ve Yeni Erenköy’deki yerleşke bina inşaatları bitene kadar Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi İTÜ-KKTC Gazimağusa Yerleşkesi’nde, lisans eğitimi ise; eş zamanlı olarak İTÜ-KKTC Gazimağusa Yereleşkesi ve İTÜ İstanbul Kampüsleri’nde gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimiz, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin deneyimli ve profesyonel hocaları tarafından eğitim görecek ve alacakları diploma ile İTÜ öğrencilerinin sahip olduğu tüm hak ve yetkilere sahip olacaklardır.

Üniversitemizden mezun olacak öğrencilerimiz, diplomaları ile mesleki hayat ve kariyer planlamalarına İTÜ mezunu olmanın verdiği ayrıcalık ile hayata bir adım önde başlayacaklardır.