İTÜ 250. YIL LOGO YARIŞMASI

İlklerin ve başlangıçların üniversitesi olan İstanbul Teknik Üniversitesi; köklü geçmişi, bilgi birikimi ile Türkiye’nin ve dünyanın lider teknik üniversitelerinden biri olmaya devam ediyor. İTÜ, çizdiği vizyon çerçevesinde, “dünyanın en iyisi” olma hedefiyle 250. yılına doğru yol almaktadır.

 

Teknik alanda birçok ilkin ardında İTÜ’nün imzasını görmek mümkündür. İlk televizyon yayınının yapılması, ilk üniversite radyosunun kurulması, ilk kez bir üniversitede bilgisayar kullanılması, ilk yerli haberleşme uydusu, ilk yerli helikopter ve ilk yerli insansız otomobilin yapılması gibi teknoloji ve mühendislik alanında Türkiye’deki birçok ilk İTÜ tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi olarak, 2023 yılında gireceğimiz 250. yaşımızı kutlamak amacıyla bir dizi faaliyet şimdiden başlamış bulunuyoruz. “250. Yıl Logo Yarışması” da etkinliklerin başlangıç noktalarından birini oluşturmaktadır.

 

“250. Yıl” logosu ile İTÜ’nün köklü geçmişine vurgu yaparken modern ve geleceğe dönük yüzünü de ortaya koymayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla tasarlanacak olan logoda, İTÜ’nün kurumsal renkleri kullanılabileceği gibi, kurumsal logomuzdan belli oranda esinlenilebilir. “250. Yıl” logosu, İTÜ’nün kuruluşunun 250. yıldönümü olan 2023 yılı boyunca kurumsal logo ile birlikte tüm mecralarda kullanılacaktır.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://250yil.itu.edu.tr/etkinlikler/logo-yarismasi