İTÜ-KKTC Ailesi Gelecek Hedeflerini Değerlendirdi

Eylül ayı itibarı ile Rektörlük görevine atanan İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Cumali KINACI, yönetsel hizmetler ve akademik personel ile bir araya geldi. Toplantıya, İTÜ-KKTC Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Aslı KANAN ve Genel Sekreter Dursun KOÇ eşlik etti.

 

13 Ekim 2020 Salı günü Gazimağusa Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Cumali KINACI, gerekli çalışmaları en erken zamanda sonlandırarak Gazimağusa ve Yeni Erenköy’de bulunan yerleşke projelerini tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Rektör KINACI, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin akademik birimleri, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Yükseköğretim, Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ile koordineli çalışarak on yeni bölüm açılacağını ifade etti.

 

Rektör Prof. Dr. Cumali KINACI, “Adeta bir eğitim üssü olan Kuzey Kıbrıs’ta bulunan yerleşkelerimizde oluşturulacak kadrolarımız ve öğrencilerimiz ile ailemizi büyüterek bağlarımızı güçlendirmeyi umut ediyorum” diye konuştu. KINACI, başta bölge halkı olmak üzere, ada ile barışık ve toplumun tüm kesimleri ile eşit mesafede bir anlayışla ve mezunlarıyla kenetlenmiş bir üniversitenin daha güçlü olacağına inancını belirtti.

 

İTÜ-KKTC’yi daha ileri seviyelere götürmek için hep birlikte çok çalışılması gerektiğini vurgulayan Rektör KINACI, toplantının devamında personel ile fikir alışverişinde bulundu.