KIBRIS VAKFI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Kıbrıs Vakfı ile İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri arasında protokol imzalandı. Karşılıklı iş birliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla 18 Ağustos 2022 tarihinde imzalanan protokole İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Cumali KINACI ve Kıbrıs Vakfı adına Vakıf Başkanı Semattin ÖZTÜRK imza koydu.

 

İmzalanan protokol gereğince, İTÜ-KKTC ile Kıbrıs Vakfı arasında bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik ve eğitim iş birliklerini geliştirmek, toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirmek, vakıf çalışanları ve üyelerine yararına eğitimle, faaliyetler, projeler ve organizasyonlar düzenlenmesine yönelik görüş birliğine varıldı.

 

Kıbrıs Vakfı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’deki Anadolu insanının yakınlaşması, dayanışması, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, gönül köprüsü kurulması, karşılıklı anlayış ve hoşgörünün geliştirilmesi, işbirliği ve görüş alışverişinin sağlanması, karşılıklı eğitim ve kültürel çalışmaların yapılması, Türkiye’de okuyan lisans ve lisanüstü Kıbrıslı öğrencilere sahip çıkılması, eğitim faaliyetleri yapılması, çift yönlü kültürel geziler ve kamplar ile Türkiye halkı arasında Kıbrıs bilincinin gelişmesine katkı sağlanmasını amaçlamıştır.