EROĞLU VE İTÜ-KKTC HEYETİ DEVLET ERKANINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti 60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı, 61-65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı, T.C Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kıbrıs ve Su Çalıştayı'na katılmak üzere KKTC'ye geldi.

 

07 Haziran 2022 Salı günü Concorde Tower Otel’de gerçekleştirilen “KIBRIS VE SU: YAPILANLAR, TESPİTLER VE YAPILMASI GEREKENLER” konulu çalıştayda açılış sunumu yapan Veysel Eroğlu, çalıştay öncesinde KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Dt. Ünal Üstel ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nu makamlarında ziyaret etti. Eroğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı için Başbakanlık’ta bulunan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ile de görüşme fırsatı buldu.

 

Veysel Eroğlu'na ziyaretlerde İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Cumali Kınacı ve Genel Sekreter Dursun Koç eşlik etti.

 

Eroğlu, gerçekleştirdiği ziyaretlerde Bakanlığı döneminde hayata geçirilen KKTC Su Temin Projesi ve KKTC’nin kalkınması ile alakalı bazı önemli projelerle ilgili bilgi verdi. Türkiye'nin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da KKTC'nin yanında olmaya devam edeceğini vurgulayan Eroğlu, Güzelyurt ve Mesarya Ovalarının yakın zamanda suyla buluşacağını söyledi.

 

Eroğlu, "Sulama projelerinin açılmasıyla, ülkenin kalkınması hızlanırken, KKTC'li vatandaşlarımızın refah seviyesi yükselecektir" dedi.