İNANÇ: KKTC’de Kriz Yönetimi Planlamasında Görev Almaya Hazırız

Sivil Savunma afet ve acil durum müdalale ekibine yönelik düzenlenen Temel Afet Yönetimi, Görev ve Sorumluluklar eğitimi vesilesi ile KKTC’de bulunan İTÜ akademisyeni ve İTÜ-KKTC Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Bülent İNANÇ, 29 Haziran 2022 Çarşamba günü Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla KARACA’yı ziyaret etti.

 

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette Prof. Dr. Bülent İNANÇ’a, İTÜ-KKTC Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Aslı ÇEKMİŞ KANAN, Genel Sekreter Dursun KOÇ ve ekibi eşlik etti.

 

İNANÇ, ziyarette uluslararası bir proje olan Bakü Tiflis Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı’nın Türkiye kısmının işletmesinden sorumlu Botaş International Limited (BIL) Şirketi’nin Kriz ve Acil Durum Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttüğü dönemde kriz yönetimi alanında yaşanan deneyimlerini aktardı. Ziyarette ayrıca, KKTC’de acil durum kriz yönetimi işleyişi ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

KKTC’de geçtiğimiz günlerde yaşanan yangın ve benzeri doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını temenni eden Prof. Dr. İNANÇ, acil durum kriz yönetimi konusunda Sivil Savunma Teşkilatı ve paydaşlarına her zaman destek olmaya hazır olduğunu iletti.

 

30 Haziran tarihinde ise İTÜ-KKTC Sürekli Eğiim Merkezi’nde tamamlanan Temel Afet Yönetimi, Görev ve Sorumluluklar eğitimine katılım gösteren Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeli eğitim sonunda sertifika aldı.