SAĞLIK

KKTC yasalarına göre; yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıran her öğrencinin zorunlu olarak sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Öğrencilerimize, bu sigorta kapsamında, KKTC Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlar tarafından sağlanacak sağlık hizmetlerinin kapsamı aşağıdaki gibidir:

   • Bakanlığa bağlı tüm hastanelerde, polikliniklerdeki muayene ve teşhis (Laboratuvar/Röntgen) hizmetlerinden ücretsiz yararlanır. Ancak, ileri görüntüleme (MRI/Tomografi) ilaç ve tedavi için gerekli diğer preparat öğrenci tarafından ödenir.

   • Bakanlığa bağlı diş polikliniklerde diş çekme ve dolgu hizmetlerinden ücretsiz yararlanır.

  • Bakanlığa bağlı tüm hastanelerdeki rutin büyük ve küçük operasyon, hastanede kalması durumunda yatılı hizmetlerden ve yattığı sürece ilaç ve tedavi için gerekli diğer preparatlardan ücretsiz olarak yararlanır.

Gazimağusa Yerleşkesi: Şehir içi ulaşımı; belediye otobüsü, özel halk otobüsleri ve taksiyle sağlanmaktadır.

               

Sosyal Alan: Yerleşke içerisinde fitness salonu, öğrenci aktivite merkezi, açık basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır.

               

Yurt: Yerleşkeye yürüme mesafesinde öğrencilerin konaklayabileceği özel yurtlar bulunmaktadır.

               

Yenierenköy Yerleşkesi: Proje aşamasında olan yerleşke Yenierenköy merkezine beş dakika uzaklıkta olan yerleşke, iki koy ve çoğunlukla ormanlık araziden oluşmaktadır.