IUSARC Oyunları 2018

Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı işbirliğinde organize edilen ‘Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Oyunları 2018’ (IUSARC Games 2018) 30 Nisan 2018, Pazartesi günü Acapulco Resort Otel’de gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı ve Ödül Töreni ile sona erdi.

İTÜ Kuzey Kıbrıs AKUT Üyelerinin de katıldığı, uluslararası boyutta düzenlenen tek arama kurtarma oyunu olan IUSARC Games’e bu yıl 7’si yurt dışından olmak üzere 19 üniversiteden ekip katıldı. Oyunlar süresince ekipler ‘Araçtan Kurtarma ve İlk Yardım’, ‘Beton Kütle Sürükleme’, ‘Enkazda Temiz Beton Çalışması ve Enkazdan Kurtarma’, ‘Havai Hatla Kurtarma’ ve ‘Hedef Bulma’ etaplarında yarıştı.

Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’ne üye üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilen 7’inci Genel Kurul Toplantısı’nda ise 8 yeni üniversitenin başvurusu ve akademik çalışma yapma amacıyla oluşturulması planlanan IUSARC Bilim Kurulu kararları onaylandı.

Genel Kurul Toplantısı ve Ödül Töreni’ne Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serdar KUM ve Genel Sekreter Dursun KOÇ katıldı.