fbk
twr

CCNA R&S Eğitimi Tamamlandı

Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme endüstrisi alanında en çok kabul gören sertifikalardan biri olan CCNA R&S Eğitimi İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde İTÜ/BİDB Başkan Yrd. Ufuk KINDAP tarafından Ocak 2019’da başlatılarak, Haziran 2019’da sona erdi. Eğitime KKTC’de bulunan birçok özel sektör ve kamu kuruluşlarında aktif çalışan IT’ciler katılım sağladı.

Eğitim programı sonunda kursiyerlere katılım belgeleri İTÜ Kuzey Kıbrıs Genel Sekreteri Dursun KOÇ tarafından takdim edildi. Sertifika töreninde eğitim hakkında açıklamalarda bulunan KOÇ; bilişim teknolojileri eğitimlerinin önemi hakkında farkındalık sahibi olan kurumları temsilen eğitime katılım sağlamış olan kursiyerleri tebrik ederek eğitmen Ufuk KINDAP’a da katkıları ve desteğinden dolayı teşekkür etti.

Genel Sekreter ayrıca yoğun programından dolayı törene katılamayan Rektörümüz Prof. Dr. Ercan KAHYA’nın tebrik mesajını kursiyerlere ileterek, İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü M. Ülkü KURUKAFA’ya ve Eğitim Koordinatörü Kadime GÖĞEBAKAN’a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Özel sektör ve kamu sektörü tarafından personeline, yenilikler sistematik olarak verilen eğitimler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Ülkeler, kurumlar ve bireylerin bu gelişmeleri yakından takip etmeleri ve yeniliklerden haberdar olmaları için sistemli eğitim çalışmalarına önem verilmelidir.

Dersler, tamamı bilgisayar ortamında bulunan ve Cisco Training Center tarafından hazırlanan kurs dokümanları kullanılarak işlendi. Son kurda ise CISCO cihazlarıyla bir laboratuvar ortamı kurularak gerçek uygulamalar yapıldı. Kursiyerler switch ve router'ları konfigüre ederek network topolojilerini oluşturup gerçek topolojiler hakkında pratik yapma şansını elde etti.

Her ana konunun sonunda birer online deneme sınavı aktive edilmiş ve sınava girip başarılı olan kursiyerlerin belgeleri Eğitmen Ufuk KINDAP tarafından kendilerine takdim edildi. Bu sınavlar Internet ortamından Cisco web sayfalarına bağlanılarak online olarak alındı. Kursiyerler için oluşturulan hesaplar kurs süresi boyunca açık kaldı ve kursiyer istediği herhangi bir zaman ve yerden Internet aracılığı ile kurs dokümanlarına ve sınavlara erişebilme imkanına sahip oldu. Kursiyerler eğitim tamamlandıktan sonra da güncel kurs dokümanlarına erişebilirler.

Yapılacak olan Final Sınav sonucu CISCO kayıtlarında tutulmaktadır. Dönem sonu sınavlarındaki başarı barajı 100 üzerinden 70'dir (%70). İlk sınavda bu başarıyı sağlayamayan öğrenciye ikinci bir sınav hakkı tanınmaktadır. Sınavı geçen kursiyer CCNA R&S sertifikasını almaya kaz kazanacaktır. Bir dönemi başarı ile tamamlayan kursiyer bir sonraki döneme devam etme hakkını elde etmiş olur. CCNA R&S Eğitimini CCNA Security ve CCNP takip etmektedir.

Katılımcılar CCNA R&S sertifika ile haberleşme alanında dünyanın bir numaralı şirketi olan Cisco Systems firmasının ürünlerini kolayca yönetebilmektedir. Eğitim ve Endüstri alanında köprü vazifesi gören Cisco Networking Akademisi katılımcılarına istihdam konusunda önemli katkılar yapmaktadır.

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin