CCNA R&S Eğitiminin Üçüncü Kuru Düzenleniyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bilgi işlem, bilişim teknolojileri ve bilgi sistemleri gibi alanlarda çalışan personeline yönelik hazırlanmış bilişim eğitimlerinin ilki olan CCNA R&S eğitiminin ilk iki kuru Ocak ve Şubat aylarında tamamlandı. İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) bünyesinde verilen CCNA R&S eğitiminin üçüncü kuru 3-6 Nisan 2019 tarihlerinde düzenleniyor.

Toplam dört kurdan oluşan CCNA R&S eğitiminin ilki, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkan Yardımcısı Ufuk KINDAP tarafından verildi. Tüm eğitimleri tamamlayan kursiyerler, orijinal CISCO sertifikasını alabilmek için sınavına girme hakkı kazanacaklar.

İTÜ Kuzey Kıbrıs SEM, KKTC genelinde “Eğitim İhtiyaç Analizi” yaparak kurum ve kuruluşların eğitim ihtiyaçları belirlenmiş, bilişim teknolojileri alanındaki eğitim talepleri ile ilgili çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar doğrultusunda 2019 yılı için bilişim teknolojileri eğitim takvimi hazırlanarak ilgili kurumlara iletilmiştir.

İTÜ Kuzey Kıbrıs SEM tarafından 2019 Yılı içerisinde bilişim alanında verilecek olan eğitimler; CCNA Routing & Switching (KUR-I, KUR-II, KUR-III ve KUR-VI), VMware Eğitimi, Microsoft Sistem Yöneticiliği Eğitimleri, Java Eğitimleri, Linux Eğitimleri, Oracle, .NET, MS SQL ve Apache Cassanda & Spark olarak belirlenmiştir. Bu eğitimleri verecek olan eğitmenler ise sertifikalı ve aynı zamanda kendi alanlarında sektörde aktif çalışan İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı uzman personeli arasından belirlenmiştir.