Yeni Sertifika Programı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri (İTÜ-KKTC) ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) arasındaki kurumsal iş birliği, yeni bir ortak sertifika programı ile pekişiyor.

İki üniversite arasında imzalanan protokol ile birlikte, ortak sertifika programının hayata geçirilmesi için ilk adım atıldı. İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Serdar KUM ile DAÜ İdari ve Teknik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür EREN tarafından imzalanan protokol kapsamında; İTÜ-KKTC ile DAÜ Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından ortaklaşa yürütülecek olan “Proje ve Yapım Yönetimi Sertifika Programı”nın gerçekleştirilmesi için mutabakata varıldı.

Ortak sertifika programının dili Türkçe veya İngilizce olup, açılması öngörülen 6 modülün eğitimi İTÜ-KKTC ve DAÜ tarafından görevlendirilecek öğretim elemanları tarafından (üçer modül olmak üzere) eşit şekilde verilecek. Her bir modülü başarılı bir şekilde tamamlayan ve tüm modüller tamamlandıktan sonra sınavı başarılı bir şekilde geçen katılımcılar İTÜ-KKTC ile DAÜ tarafından hazırlanan Proje ve Yönetimi Sertifikası’nı almaya hak kazanacak. Ayrı ayrı modülleri alan kişiler ise her bir modüle ilişkin “Başarı Belgesi” almaya hak kazanacak. Eğitimler DAÜ dersliklerinde gerçekleştirilecek olup, gerektiğinde İTÜ-KKTC derslikleri de kullanıma açık olacaktır. Ortak sertifika programı için imzalanan protokol, 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerliliğini sürdürecek.