MALİYE BAKANI OĞUZ’A ZİYARET

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Cumali KINACI, 22 Haziran 2021, Salı günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Dursun OĞUZ’u makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Rektör KINACI’ya İTÜ-KKTC Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Aslı ÇEKMİŞ KANAN ve Genel Sekreter Dursun KOÇ eşlik etti.

 

Gazimağusa ve Yeni Erenköy yerleşke projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunan KINACI; bölgenin canlanması için yerleşke projelerinin bir an önce hayata geçmesini temenni ettiklerini dile getirdi. Rektör KINACI, yerleşke inşaatında gecikme sebeplerinden birinin de bölgedeki kamulaştırmanın olduğunu, bu sorunların aşıldığını ve bu konuda Maliye Bakanlığı’nın da desteklerini gördüklerini vurgulayarak Bakan OĞUZ’a teşekkür etti.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin KKTC’de yükseköğrenime büyük değerler kattığını dile getiren Bakan OĞUZ; Gazimağusa ve Yeni Erenköy Yerleşkeleri’nin de bu bölgelerin canlanmasında önemli bir rol üstleneceğini belirtti. İki kurum arasında gerçekleşebilecek iş birliklerine hazır olduklarını dile getiren OĞUZ, Rektör KINACI’ya gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür etti.