KÜTÜPHANE

Öğretim ve araştırma programlarını desteklemek, öğrenciler ve öğretim elemanları her türlü bilgi ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Bilginin en büyük güç olduğu günümüz dünyasında, Kütüphane ve Dokümantasyon Müdürlüğü’nün amacı; İTÜ-KKTC Eğitim ve Araştırma Yerleşkelerinin eğitim, öğretim ve araştırma programlarını desteklemek, öğrenciler ve öğretim elemanları her türlü bilgi ihtiyaçlarını karşılamaktır.

17 Nisan 2008’de 5756 sayılı İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Kurmasına İlişkin Çerçeve Protokolü’nün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, TBMM’de kabul edildi.

Kütüphane: 8

Online Erişim › http://kutuphane.itu.edu.tr

               

Laboratuvarlar Sayısı: 372

Denizcilik Laboratuvarları Sayısı: 24

               

Laboratuvar altyapısına kolayca erişebilmektedirler. Sitede "Anahtar Kelimeler" yoluyla arama yapan kullanıcılar, arama sonucunda ulaşacakları Laboratuvar Profil Sayfasındaki iletişim bilgilerini kullanarak yetkili öğretim üyeleriyle irtibata geçebilecek, hem laboratuvarların altyapısı hakkında bilgi edinebilecek hem de talep ettikleri test-deney-analiz ve ölçümleri yaptırabileceklerdir.

›  www.itulabs.itu.edu.tr