PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK MERKEZİ

sınav duyurusu Değerli İTÜ-KKTC Öğrencileri,

 

İTÜ-KKTC Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDRAM), öğrencilerinin kendilerini tanımalarına, problemlerini çözmelerine, duygusal, sosyal, akademik ve kariyer planlamasına yönelik seçimlerine ilişkin ortaya çıkmış veya çıkabilecek sorunları çözebilmelerine, gerçekçi ve etkili kararlar alabilmelerine, değişen ve gelişen üniversite ortamına uyum sağlayabilmelerine ve bu şekilde kapasitelerini en üst seviyede kullanabilmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

 

İTÜ-KKTC’de öğrenim görmekte olan tüm öğrencilere bireysel ve grupla psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Her yıl yeni gelen öğrencilerin üniversite ve ada yaşamına uyum ve alışma sürecindeki karşılaşacakları engellerle baş etmeleri, kendi kişisel disiplinlerini sağlıklı bir şekilde düzenleyebilmeleri, derslerde başarıyı nasıl yakalayabileceklerine yönelik destek sağlamakla kalmayıp kendisi ve çevresiyle yaşadığı problemler ile nasıl baş edeceklerine dair yol gösterme amaçlı bir hizmet sunmaktadır. İTÜ-KKTC üniversite öğrenim sürecinde isteğe bağlı olarak katılabilecekleri kısa süreli kurslar düzenleyerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

 

Yapılan görüşmeler, gönüllülük, gizlilik, koşulsuz kabul ve saygı ilkelerine dayanmakta ve randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Randevulara gecikme, iptal etme ve erteleme gibi durumlarda PDR Merkezine geri dönüş yapılması önemlidir.

 

İTÜ-KKTC Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tüm öğrencilere ücretsiz hizmet sunmaktadır.

 

Randevu almak için:

kurklueat imagesitu.edu.tr

Tel No: 0548 829 09 14

Uzm. Psk. Dan. Elif Göksenin KÜRKLÜ