BARINMA VE YEMEK

Öğrencilerimiz yemek ihtiyaçlarını yerleşke sınırları içerisinde yer alan kantin-kafeteryadan karşılayabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, Gazimağusa yerleşkesinin konumu dolayısıyla sur içi ve sur dışında yer alan çeşitli dükkân, çarşı ve alışveriş merkezlerinden her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla temin edebilmektedirler.

Üniversitemiz, Yabancı Diller Hazırlık Okulu öğrencileri Gazimağusa şehrinde bulunan özel yurt ve dairelerde konaklamaktadırlar. 2016-2017 Akademik Yılı’nda öğrencilerimizin daha iyi hizmet almaları için Sinemis ve Evolve Park Öğrenci Yurtları ile işbirliğine gidilmiştir.

Gazimağusa Yerleşkesi: Şehir içi ulaşımı; belediye otobüsü, özel halk otobüsleri ve taksiyle sağlanmakta olup ve ayrıca üniversitemiz öğrencileri için sabah saat 8.30, öğleden sonra saat 16.30’da ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır.

               

Ulaşım: Şehir içi ulaşımı; belediye otobüsü, özel halk otobüsleri ve taksiyle sağlanmakta olup ve ayrıca üniversitemiz öğrencileri için sabah saat 8.30, öğleden sonra saat 16.30’da ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır.

               

Sosyal Alan: Yerleşke içerisinde fitness salonu, öğrenci aktivite merkezi, açık basketbol ve voleybol sahası yer almaktadır.

               

Yurt: Yerleşkeye yürüme mesafesinde öğrencilerin konaklayabileceği özel yurtlar bulunmaktadır.

               

Yenierenköy Yerleşkesi: Yenierenköy merkezine beş dakika uzaklıkta olan yerleşke, iki koy ve çoğunlukla ormanlık araziden oluşmaktadır.