fbk
twr

AR-GE ile Yenilikçi ve Yaratıcı Bir İklim Oluşturma Etkinliği Yapıldı

İTÜ Mezunlar Derneği Kıbrıs (İTÜ-MEDEK) 4. Arı Günleri kapsamında 26 Nisan 2019, Cuma günü Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda ‘AR-GE ile Yenilikçi ve Yaratıcı Bir İklim Oluşturma’ etkinliği gerçekleştirildi.

 

Dernek Başkanı Hilmi KANSU’nun açılış konuşmasının ardından, İTÜ Mezun Dernekleri Platform Başkanı Bülend TEMUR, KKTC Milletvekili ve Ana Muhalefet Partisi Başkanı Ersin TATAR, Milletvekili Gülşah MANAVOĞLU, Milletvekili Fikri TOROS ve İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA birer konuşma yaparak ülke gelişimi için Ar-Ge ve Teknokent yasasının önemini vurguladı.

 

Açılış konuşmalarının tamamlanması ile etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz TUNÇALP, Arı Teknokent’in işleyişi ile ilgili bilgi vererek sunumunu gerçekleştirdi. TUNÇALP, değişen ve dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak, rekabet edebilirliğimizi arttırmak için sadece devlet teşviklerinin yeterli olmadığı, üretim yapabilecek mühendisler yetiştirilmesi gerektiği, kısaca ada genelinde yetişmiş insan gücü potansiyelinin yaratılması hususlarına değindi.

 

Katılımcıların sorularının cevaplanması ile tamamlanan etkinlik, Ar-Ge ve Teknokent ile ilgili ülke genelinde farkındalık yaratılmasına katkıda bulundu.

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin