fbk
twr

YÖDAK Heyeti Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ne (EURIE) Katıldı

Dördüncü kez düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ne (EURIE) YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile BÜKE, YÖDAK üyesi Prof. Dr. Hasan KÖMÜRCÜGİL ve YÖDAK üyesi Prof. Dr. Olgun ÇİÇEK’ten oluşan YÖDAK heyeti de katıldı.

 

YÖDAK’tan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen zirvede, yükseköğretimde yeni trendler, uluslararasılaşma, yapay zekâ ve akıllı diplomalar gibi birçok başlıkta paneller düzenlenerek, açılan stantlarda yeni gelişmeler paylaşıldı.

 

TC Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI, , YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necip CAMUŞÇU ve Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS zirve açılışına katıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden zirveye katılan üniversitelerle birlikte, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile BÜKE, YÖDAK üyesi Prof. Dr. Hasan KÖMÜRCÜGİL, YÖDAK üyesi Prof. Dr. Olgun ÇİÇEK de açılışta yer aldı. Uluslararası düzeyde toplam üç binden fazla rektör, rektör yardımcısı, dekan ve akademisyenin katıldığı zirvenin açılışında Prof. Dr. ÇİÇEK bir de konuşma yaptı.

 

EURIE’de 50’den fazla panel, atölye çalışması ve yuvarlak masa toplantısı ile yükseköğretimde yeni trendler, yapay zekâ teknolojileri, Endüstri 4.0, STEM eğitimi, yükseköğretimde kadının liderliği, sığınmacıların yükseköğretim durumu, girişimcilik ve teknoloji, akıllı diplomalar, eğitimde yükselen ülkeler gibi konular masaya yatırıldı.

 

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin