fbk
twr

Meclis Takımları Dostluk Maçı Yapıldı

KKTC Cumhuriyet Meclisi Futbol takımı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol takımı Gazimağusa Canbulat Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Eski hakemlerden Alper ALİGÜLLÜ’nün yönettiği heyecanlı maçı; İTÜ Kuzey Kıbrıs ailesi, KKTC Lefkoşa Büyükelçilik Müsteşarı Yasin TEMİZKAN ve diğer seyirciler ile birlikte izledi.

 

TBMM takımındaki iki golü Trabzon Milletvekili Ahmet KAYA ve 23. Dönem Afyon Milletvekili Zekeriya ASLAN atarken, KKTC Cumhuriyet Meclisi takımının golü ise İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müdürü Hüseyin AMCAOĞLU’ndan geldi.

 

KKTC takımında Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken ULUÇAY, Milletvekilleri Ersan SANER, Erhan ARIKLI, Dursun OĞUZ, Hasan BÜYÜKOĞLU, Oğuzhan HASİPOĞLU, Sunat ATUN ve Mesut GENÇ’in yanı sıra bazı eski milletvekili ile bürokratlar yer aldı.

 

Karşılaşma sonunda kupa töreni yapılarak oyunculara madalya verildi. KKTC Meclis Başkanı Teberrüken ULUÇAY, konuk takım vekillerine teşekkür ederek, güzel bir dostluk ortamında tarihi bir stadyumda karşı karşıya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Kupa töreninde konuşan TBMM kalecisi ve Bilecik Milletvekili Fahrettin POYRAZ ise dostane bir maçta bir araya geldiklerini ifade ederek, KKTC Cumhuriyet Meclisi’ne teşekkür etti. POYRAZ, en kısa sürede rövanş karşılaşması için Cumhuriyet Meclisi takımını Ankara’ya beklediklerini belirtti.

 

İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ve Genel Sekreter Dursun KOÇ, MHP Kocaeli Milletvekili ve eski Galatasaray futbolcusu Saffet SANCAKLI ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin