fbk
twr

Türk Dünyasında “Ordusu Ve Devleti İle Tek Yürek” Kampanyasını Başlattık

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri, “İTÜ Kuzey Kıbrıs Ailesi Devleti ve Ordusu ile Tek Yürek” sloganıyla yola çıkarak; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na katkı koyabilmek için bağış kampanyası başlattı.

 

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, 29 Ocak 2018 Pazartesi günü İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, İTÜ Kuzey Kıbrıs ailesi olarak Şubat - Temmuz 2018 tarihleri arasında, maaşlarının bir kısmını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlama kararı aldıklarını belirtti.

 

Rektör KAHYA, “Hem terör belasından kurtulmak hem de bölgede kalıcı barışı sağlamak için Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katkı, millet ve ordu dayanışmasına destek olmak adına böyle bir faaliyeti başlatmış bulunmaktayız” dedi. Bu davranışın KKTC, Türkiye ve tüm Türk Dünyası’ndaki diğer kurum veya kuruluşlara örnek teşkil etmesini ümit ettiklerini ifade eden KAHYA; “Bu bir ve iri duruşumuz hem içeriye hem dışarıya kuvvetli mesaj vermektedir. Kıbrıs Türkü’nün, Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye’deki tasarruflarına karşı gerçek hissiyatını yansıtması açısından da bu destek kampanyamız önemlidir” diye belirtti.

 

Konuşmasının sonunda KAHYA, Türk milletinin de bu zor süreçte birlik ve beraberlik içerisinde ordusunun her daim yanında olduğunu ve olacağını vurgulayarak; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Basın, Tanıtım, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Kemal KARABABA’ya da teşekkür ederek bağış dosyasını takdim etti.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Basın, Tanıtım, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Kemal KARABABA bu anlamlı kampanya için Prof. Dr. Ercan KAHYA ve tüm İTÜ Kuzey Kıbrıs ailesine teşekkür ederek; Vakıf ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. KARABABA, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere kurulan vakfa ait banka hesap numaralarının vakfın internet sayfasında yer aldığı da belirtti.

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin