fbk
twr

BAKAN ATAKAN, İTÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga ATAKAN ve beraberindeki heyet İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi’nde temaslarda bulundu.

 

Bakan Tolga ATAKAN, Vodafone Türkiye’nin İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul’da hayata geçirdiği akıllı teknoloji merkezi İTÜ Vodafone Future Lab’i ziyaret etti. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan SÜEL, İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ve Vodafone Telsim Genel Müdürü Cenk ALPER’in eşlik ettiği ziyarette, Bakan ATAKAN’a ulaşım ve enerji çözümlerinin yanında haberleşme ve meteoroloji konularındaki son gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Özellikle ulaşım, enerji, haberleşme ve meteoroloji alanlarında sunulan çözümlerle yakından ilgilenen Bakan ATAKAN, merkez dolayısıyla Vodafone Türkiye ve İTÜ yetkililerini tebrik etti.

 

17 Ekim 2019, Perşembe günü gerçekleşen ziyarette, Bakan ATAKAN’a Müsteşar Kemal BAĞZIBAĞLI, Özel Kalem Ramadan BERSUN, KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha BİRAND, Konsolosu Çağrı KALFAOĞLU, İTÜ-KKTC Rektör Danışmanı Metin DURAL, İTÜ Bilişim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Lütfiye Durak ATA, İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Gülname TURAN, İTÜ Teknokent Derindere Motorlu Araçlar CEO’su Önder YOL, Vodafone Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi TANPINAR ve Kurumsal Çözümler Direktörü Berna KULAKSIZ eşlik etti.

 

İTÜ Vodafone Future Lab ziyareti ardından İTÜ Rektörlüğü’ne yapılan ziyarette heyeti, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali FUAT karşıladı. İTÜ Rektörlüğü’nde gerçekleşen öğle yemeğinden sonra heyet, İTÜ Aurospace Research Center ve İTÜ Arı Teknokent bünyesinde bulunan DMA İTÜ Ar-Ge Merkezi’ni (Derindere Motorlu Araçlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) ziyaret etti. DMA ziyareti esansında Bakan ATAKAN elektronik ve portatif araç test sürüşü yaptı.

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin