fbk
twr

İTÜ-KKTC ile Yunus Emre Enstitüsü Arasında İş Birliğine Yönelik Protokol İmzalandı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri, Yunus Emre Enstitüleri tarafından ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi’ne (TABİP) dâhil oldu.

 

İTÜ KKTC’nin; Türkiye’nin akademik alandaki faaliyetlerini, akademik ve bilimsel iş birliğini ve uluslararası tanınırlığını göstermeyi ve arttırmayı hedefleyen TABİP projesine dâhil olması üzerine, İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ve Yunus Emre Enstitüsü Başkanlık Danışmanı Tayfun KALKAN arasında 3 Ekim 2019, Perşembe günü protokol imzalandı.

 

“Bilim diplomasisi” ve TABİP projesinin faaliyetleri kapsamında taraflar arasında insan kaynakları tahsis etme, teknik altyapı paylaşma, ortak projeler yürütme, bilgi ve veri alışverişinde bulunma, kurumsal kapasiteleri geliştirme ve benzer iş birlikler planlanmıştır.

 

Protokol çerçevesinde İTÜ-KKTC, Yunus Emre Enstitüsü’nün iş birliği ile Türkiye’de ve yurtdışında ortak projeler, eğitimler, seminerler, konferanslar, faaliyetler ve programlar yürütecektir. Geliştirilen bilimsel projelerin gerçek sektörde gerçekleşmesini sağlamak adına, TABİP projesinin desteklediği veya TABİP’in ortak kuruluşları tarafından yürütülen yenilik, araştırma ve kalkınma faaliyetleri İTÜ-KKTC teknoparkı, kuluçka merkezi ve bir yenilik merkezi tarafından desteklenecektir.

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin