fbk
twr

ETÜ Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, 21 Ocak 2019 Pazartesi günü Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK’ı makamında ziyaret ederek, akademik işbirliklerine bir yenisini daha ekledi.

 

Ziyaret sonrası, üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin bilgi birikimlerini, tecrübelerini ve teknik imkanlarını paylaşabilmelerinin yolunu açan Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı. İmza töreninde söz alan ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK, “Bu işbirliği protokolünü imzalayarak Erzurum Teknik Üniversitesi ile İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri arasında güçlü bir köprü inşa etmeyi umuyoruz. Bu köprü iki üniversite arasında güçlü bir bağ oluşturma adına hem öğrencilerin hem de akademisyenlerin bilgi birikimlerini ve kültürlerini paylaşması yolunda hizmet edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Programın ardından Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜTAM)’ni ziyaret eden Prof. Dr. Ercan KAHYA’ya akademik işbirliklerinin geliştirilmesi kapsamında ETÜ AR-GE kapasitesi gösterilerek muhtemel ortak çalışma alanları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. ETÜ YÜTAM Müdürü Prof. Dr. Fatih YETİM, Prof. Dr. Ercan KAHYA’ya merkez bünyesinde bulunan iki adet 1000 sınıfı temiz oda (cleanroom) içerisinde fotonik ve güneş enerjisi teknolojileri, Biyomekanik – Biyomalzeme, Nano ve Mikro Akışkanlar Mekaniği, Organik LED Teknolojileri, Biyoteknoloji ve Sismik araştırmalar alt gruplarına ait laboratuvarlar ve bu laboratuvarlarda gerçekleştirilen üretim ve araştırmalar hakkında bilgi verdi.

 

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, Erzurum Teknik Üniversitesi’nin sahip olduğu akademik ve teknik imkanların yanı sıra eğitim kalitesinin göğüs kabartıcı olduğunu ifade etti.

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin