fbk
twr

Gazimağusa Belediyesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

İTÜ-KKTC ile Gazimağusa Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Gazimağusa Belediyesi’nde 30 Nisan 2018, Pazartesi günü gerçekleştirilen imza töreninde işbirliği protokolüne İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ve Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail ARTER imza koydu.

 

Protokol; İTÜ-KKTC ile Gazimağusa Belediyesi’nin bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik ve eğitim işbirliklerini geliştirmek, belediye bünyesindeki konularda, belediye personeli için, toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirmek için, toplum yararına ortak projeler geliştirmek, eğitim, kurs, toplantı ve organizasyonlar düzenlenmesini amaçlıyor. Protokol ayrıca, İTÜ-KKTC ve Belediye arasında güçlü işbirliği oluşturup toplumsal, soyo-kültürel ve bilimsel-teknolojik ortaklık olanakları ile yapılacak proje ve faaliyetleri kapsıyor.

 

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail ARTER, İTÜ’nün anavatan Türkiye’de değerli olan ve toplumsal yaşamımıza çok büyük katkıları olan bir üniversite olduğunu, üniversitenin KKTC’de ve Gazimağusa’da kurulmuş olması ve burada kampüsünün olmasının çok değerli ve anlamlı olduğunu ifade etti. Belediye olarak İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri ile imzalayacakları protokolün bundan sonraki protokol ile çok daha detaylı ve uygulamaya hazır olacağını söyleyen Başkan ARTER, protokolün hem üniversiteye hem Gazimağusa’ya hem de belediyeye hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen rektör, öğretim görevlileri ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA ise, üniversiteleri ile işbirliği protokolü imzalanması için irade ortaya koyan Başkan İsmail ARTER’e teşekkür ederek, Gazimağusa bölgesinin bir üniversitesi olarak Gazimağusa Belediyesi’nin kendileri için öncelikli bir kurum olduğunu, Başkan ARTER ile göreve geldiğinden beri güzel bir ilişkileri olduğunu ifade etti. İTÜ’nün eğitim ve araştırmalarının dışında 3. asra sarkan bir çınar olma özelliğinden dolayı toplum, devlet ve insanlığa hizmet etmek ve hayat kalitesini artıma misyonları olduğunu, bunun pratik uygulamasını önce Gazimağusa’da yapmanın görevleri olduğunu ifade etti ve Başkan İsmail ARTER’e teşekkür etti.

 

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin