fbk
twr

AGÜ ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA 05 Nisan 2018, Perşembe günü Kayseri'ye gitti. Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sümer Kampüsü tanıtım turu ile başlayan Kayseri ziyareti, Rektör KAHYA'nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve İTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkeleri tanıtım sunumu ile devam etti. AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz YILMAZ'ın gerçekleştirdiği tanıtım sunumunun ardından İTÜ-KKTC ile AGÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İTÜ-KKTC ile AGÜ, eğitim ve öğretimin tüm alanlarında karşılıklı iş birliğini ve ortak çalışma anlayışını teşvik etmek, geliştirmek ve desteklemek amacıyla, eğitsel, bilimsel, yönetsel tüm konularda iş birliği yapacak. İşbirliğinin ikinci aşamasında ise KKTC Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Kayseri Sanayi ve Ticaret Odaları ile bir konsorsiyum oluşturulması hedefleniyor.

 

Bu amaçla, Sümer Kampüsü Senato Salonunda rektör yardımcıları, dekanlar ve bölüm başkanlarının katıldığı toplantıyla, her iki üniversite arasında iş birliği protokolü imzalandı. Burada konuşan AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU, imzaladıkları işbirliği protokolü ile ilerleyen zaman içinde gerek akademisyen ve öğrenci değişimi yapabileceklerini söyledi.

 

Prof. Dr. SABUNCUOĞLU, yapılan anlaşmanın birçok ortak sorunu beraber çözebilmek için güç birliği yapabilmelerine ve en önemlisi eğitim ve araştırmada ortak projeler yürütebilmek için bir fırsat olduğunu kaydetti.

 

Ulusal üniversitelerde sinerji oluşturmaktan yana olduklarını belirten İTÜ-KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA da, bu işbirliğinin her iki üniversiteden daha çok Kıbrıs ve Kayseri için faydalı olmasını dilediklerini ifade etti.

 

Prof. Dr. KAHYA, KKTC Sanayi ve Ticaret Odalarıyla Kayseri Sanayi ve Ticaret Odalarını bir yerde toplamak istediklerini de belirterek, üniversitelerle beraber, bir konsorsiyum oluşturmak istediklerini söyledi.

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin