fbk
twr

MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC Arasında Protokol İmzalandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi ile İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri arasında ortak çalışmalar yapabilmek ve fayda sağlamak amacıyla karşılıklı iş birliği protokolü imzalandı.

 

Protokolü imzalamaktaki amaçlarını şu cümlelerle özetleyen MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “MÜSİAD Konya - İTÜ-KKTC ile bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve eğitim iş birliklerini geliştirmek, toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı güçlendirerek toplum yararına ortak projeler geliştirmeyi amaçlıyoruz. İş birliği konularında toplantı ve organizasyonlar düzenleyerek benzeri konularda karşılıklı çalışmalar yürüteceğiz. Bu protokol birlik ve beraberliğimize büyük katkı sağlayacaktır. Başta şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

MÜSİAD Konya’nın faaliyetlerini ve kente değer katan projelerini yakından takip ettiğini kaydeden İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ise “Protokolle MÜSİAD Konya ve İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri arasında güçlü iş birlikleri oluşturacağız. Toplumsal, sosyo-kültürel, bilimsel, teknolojik ve mesleki ortaklık olanakları ile yapılacak proje ve faaliyetlerini kapsayacaktır. Her iki kurum birbirinin bilgi ve deneyimlerden faydalanacak. Birçok ortak çalışmaların altına imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: MÜSİAD Konya

 

 

Adres:

Namık Kemal Mah. Fazıl Polat Paşa Bulvarı

İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri

Gazimağusa - KKTC

Telefon  +90 392 630 50 00

E-posta  infokktc@itu.edu.tr

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin