fbk
twr

İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu Dinleyici ile Buluştu

ITU Mezunlari Turk Muzigi Toplulugu Dinleyici ile Bulustu 4İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33. Kuruluş Yılı onuruna konser düzenledi.

 

İTÜ Mezunları Türk Müziği Konseri, İTÜ Mezunlar Derneği-Kıbrıs ve İTÜ Kuzey Kıbrıs işbirliğinde, Gazimağusa Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü katkılarıyla 14 Kasım 2016, Pazartesi akşamı Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yapıldı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33. Kuruluş Yılı münasebeti ile düzenlenen konser, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Cem KAFKAS’ın sunuculuğu ile gerçekleşti. Konser, İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Aslı ÇEKMİŞ ve İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğu kurucularından Yrd. Doç. Dr. Osman SİMAV’ın açılış konuşmalarının ardından başlayarak yaklaşık bir saat sürdü.

 

TRT'de Aranjör-Yönetmen ve Şef olarak görev yapan Kemençe Sanatçısı Ahmet Kadri RİZELİ’nin koro ve saz ekibi şefliğini üstlendiği konserde, Hicaz ve Nihavent makamlarından Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerine yer verildi. Kanunda Safinaz RİZELİ, udda Ahmet KIRIM, bendirde Asım EKREN’in yer aldığı saz ekibi ve 24 kişiden oluşan koro eşsiz bir repertuvarla dinleyicilere muhteşem bir gece yaşattı.

Genel

Akademik Takvim

Site Haritası

İş Olanakları

 

Hızlı Erişim 

YDHO

SKSM

ÖİM

SEM

 

Bize Ulaşın

Soru Sor

Canlı Bağlan

Acil Aramalar

Sanal Tur

 

Bizi Takip Edin

instagram
facebook
twitter
google +
YouTUBE
Linkedin
  • deneme3
  • deneme3
  • deneme3
  • deneme3
  • deneme3
  • deneme3

ITU Mobile Apps

Blogs @ ITU

 

 
logo

 

yer  Gazimağusa / KKTC

tlf  +90 392 630 50 00

ltr  kktckim@itu.edu.tr

 

 

   Gazimağusa        

36°6'54"N  33°56'33"E